Logo
Výhradním dovozcem lodí Pyranha pro ČR a SR je firma Vodák sport HTML kodérPHP programátor
Uvod
O nas
O nas
Novinky
Forum
Kontakt
Divoka voda
More/Turistika
Klub/Specialiste
Dealers

Novinky

Pyranha – o krok napřed  10.10.2005
Pyranha vystavovala na největší evropské výstavě lodí v Norimberku. I když to na první pohled nevypadalo, měla na výstavě jeden z největších stánků a z výrobců lodí předvedla nejvíce novinek. Stánek se sestával ze čtyř částí. Hlavní centrální část byla prezentace lodí Pyranha, druhá část patřila sesterské značce P&H představující mořské kajaky nejvyšší kvality a cenově ještě dostupnější mořské kajaky Venture Kayaks, třetí část patřila turistickým otevřeným kanoím Mobile Adventure a čtvrtá část komplexu Pyranha patřila zcela novému přírůstku do rodiny Pyranha a to značce Feel free vyrábějící rekreační kajaky, sit-on topy a jiná zábavná plavidla.

Pro české vodáky jsou jistě nejzajímavější novinky v divokovodní sekci Pyranha kajaků. Pro sezónu 2006 dokončila kompletní novou řadu kajaků nové generace. Kromě povedených nových tvarů vycházejících z první vlaštovky této řady představené v loňském roce Seven-0 je unikátní i jednoduchá velmi lehká výbava SYNCRO 6 Comp.. Řada Seven – 0 byla doplněna o kratší rodeovku 4 –Twenty a playboat Stretch. Představena byla i loď na divokou vodu s názvem Burn.

4 - Twenty
Nahrazuje unikátní sérii - S6, S6x, S6f. Jedná se o ultra krátkou rodeovku, vhodnou především do válce, ale i na vlně se díky skvělému dnu a unikátní hraně neztratí. Je velmi rychlá, objemově vyvážená. Výborně se na ní točí carthwealy a přitom se dobře vynořuje při pokusu o loopa. Vnitřní prostor je pohodlně velký i pro větší jezdce. Výbava Syncro - 6 Comp.
4-Twenty

4 - Twenty
S-M
M-L
Délka
182 cm
191 cm
Šířka
60 cm
65 cm
Objem
160 l
219 l
Ideální hmotnost jezdce
40-75 kg
65-100 kg


Seven - 0
Delší rodeovka, menší playboat. Vhodná jak do válce, tak na vlnu, tak i ke sjíždění řek. Nastupuje po skvělé Sub 7 oproti, které je lehce hodnější v peřejích a přitom umožňuje i současné rodeové vzdušné prvky. Vnitřní prostor je opět příjemně velký i pro větší jezdce. Výbava Syncro - 6 Comp.
Seven-O

Seven-O
S-M
M-L
Délka
196 cm
204 cm
Šířka
64 cm
66 cm
Objem
170 l
205 l
Ideální hmotnost jezdce
45-85 kg
70-120 kg


Stretch
Playboat chystající se obsadit místo po řadě Inazon, I3 a I4. Jistě to nebude mít po skvělé I4-ce jednoduché se prosadit, ale jeho původ ze kterého vychází jeho tvary je natolik zavazující, že musí být Stretch opravdu skvělý. Má velmi rychlé dno, jednoduchou hranku, která dělá loď až neuvěřitelně hodnou a přátelskou. Větší objem zádi pro bezpečnější projíždění válců. Určitě mu mnoho vodáků přijde v blízké době na chuť. Vnitřní prostor je opět jak je už v této řadě zvykem dostatečně velký i pro dlouhotrvající pohodlné ježdění a hraní si na řece. Výbava Syncro - 6 Comp.
Stretch

Stretch
StretchStretch

Stretch
M-L
L-XL
Délka
207 cm
213 cm
Šířka
61 cm
64 cm
Objem
218 l
240 l
Ideální hmotnost jezdce
50-90 kg
75-110 kg


Burn
Obsazuje místo po skvělé H3. Ze své předchůdkyně H3 i H2 si bere ty nejlepší vlastnosti. Ještě lepším rozložením objemu přídě i zádi a úpravou dna na ještě rychlejší, se stává Burn průchodnější ve velkých válcích a přitom díky částečné plochosti dna zůstává velmi dobře obratný i na velmi divoké vodě. Plošší dno ocení zvláště vodáci jezdící na rodeovém kajaku, kteří se nemusí přeučovat pro jízdu na divoké vodě na úplně jiné jízdní vlastnosti creekových speciálů s kulatým dnem. Rychlý, pohodlný a bezpečný Burn ocení i turisté, kterým dopřeje zážitek z rychlé jízdy i na relativně krátkém a dobře točivém kajaku s velikou mírou pasivní i aktivní stability.
Burn

Burn
(zleva: Burn, Master TG Lite, TG, Acrobat)

Burn
S-M
M-L
L-XL
Délka
Zatím tajné
Zatím tajné
Zatím tajné
Šířka
Zatím tajné
Zatím tajné
Zatím tajné
Objem
Zatím tajné
Zatím tajné
Zatím tajné
Ideální hmotnost jezdce
Zatím tajné
Zatím tajné
Zatím tajné


Tolik o absolutních novinkách, ale co se v této branži změnilo ještě. Přišla nová tmavě modrá barva, která se dodává i v kombinaci s bílou což je téměř úchvatná kombinace. Této kombinace se dočkáte i u stále levnějšího nestora našich vod Inazony 232 a Inazony 242. I přes další zlepšení ve výbavě Deluxe to vypadá, že půjde pro příští sezónu ještě níže s cenou. Dá se tedy očekávat že tento unikátní playboat půjde na dračku i v příští sezóně.
Skvělá správa je i pro začínající rodeisty pro které jsme připravily pro sezónu 2006 celou řadu S6f v super levné avšak dobře fungující výbavě Deluxe. S6f je špičkový rodeový kajak, který dokáže všechny nejnovější rodeové prvky, ale přitom zůstává hodný a začátečnické chyby relativně odpouští. Jeho nesporné kvality se prokázaly také absolutním vítězstvím v kategorii typů lodí v CNAWR rodeo tour 2004.
Pro školy, půjčovny a oddíly přišla také výborná zpráva. K super levnému kajaku Master TG přibyl mladší bráška Master TG - lite. Jedná se o loď podobného tvaru - moderní ploché dno, vyvážený objem, hodná hranka a mohutná plastika naší ryby. Master TG - lite je však menší. Lehoučký kajak pro naše juniory či drobnější slečny a dámy. S cenou dostupnou již pro každého.

A kdy budou tyto krásné lodě i v ČR? Již tu jsou! Českému dovozci Vodák sportu se totiž podařilo přemluvit Chrise Hopkinse z vedení Pyranhy a získal jako první Evropský prodejce 4-Twenty M/L a Stretch M/L přímo z výstavy, takže tyto lodičky můžete již teď vyzkoušet po dohodě s Vodák sportem i doma. Ostatní velikosti Stretche a 4-Twenty by měly být hotovy asi do měsíce a Burn snad do konce roku. Master TG lite by měl být připraven k prodeji asi do týdne. Každopádně se pokusíme všechny tyto nové lodě dodat na výstavu Boat Brno která se koná 10. - 13. 11. 2005 na brněnském výstavišti.

Poslední novinkou v této zprávě je doprodej skladových zásob kajaků Pyranha I4. Posledních několik kusů je vyprodáváno se slevou 15%. Protože se již tyto lodě budou nadále vyrábět pouze na zakázku a jejich cena je opravdu velmi výhodná mizejí velmi rychle. Pokud tedy máte zájem o tuto skvělou loďku vhodnou jak na velmi divokou vodu, tak i na hraní, neváhejte a oslovte co nejrychleji svého oblastního prodejce, nebo přímo našeho zástupce pro Českou republiku a Slovensko firmu Vodák sport.
i:4Lodě které bude Pyranha v roce 2006 standardně nabízet:

4-Twenty: S-M, M-L (rodeo)
Sewen-0: S-M, M-L (rodeo, play)
Stretch: M-L, L-XL (play, řeka)
Burn: S-M, M-L, L-XL (řeka, creek)
M3: 233, 234 (creek)
Prelude (OC1 - WW)
Spanish Fly: (OC1 - rodeo)
S6f: 191, 192, 193 (rodeo, play, škola)
Inazone: 232, 242 (play, řeka, škola)
G3: 275 (řeka, turistika)
Acro: 270, 275 (řeka)
Master TG: TG, TG lite (řeka, škola, půjčovna)
Master 2: (řeka, turistika)
RX 300: (polo)
Lightining (rychlostní kanoistika)
Kajaky P&H a Venture Kayaks (moře a jezero)
Kajaky Feelfree (jezero a zábava u moře, sit on top)
Kanoe Mobile Adventure (turistika, řeka)

Master TG Lite
Master TG Lite

FeelFree
FeelFree

FeelFree
FeelFree

FeelFree
FeelFree

P&H
P&H

P&H
P&H

P&H
Venture Kayaks

Venture Kayaks
Venture Kayaks

Venture Kayaks
Venture Kayaks

Kanoe Mobile Adventure
Kanoe Mobile Adventure

Kanoe Mobile Adventure
Kanoe Mobile Adventure

Kanoe Mobile Adventure
Kanoe Mobile Adventure


Zpět na novinky
news