Logo
Výhradním dovozcem lodí Pyranha pro ČR a SR je firma Vodák sport HTML kodérPHP programátor
Uvod
O nas
O nas
Novinky
Forum
Kontakt
Divoka voda
More/Turistika
Klub/Specialiste
Dealers

Novinky

Slídění kolem Everestu.  04.09.2007

Tady u Pyranhy jde všechno dobře,

a nové lodě pro rok 2008 se také skvěle daří! Jak většina z vás ví, Pyranha vždy byla synonymem „základů“ expedičního ježdění! Je tedy asi vhodné, že 31 let po tom co tým Mika Jonese použil modely od Pyranhy při prvosjezdu Dudh Kosi pod Everestem, bude toto ikonické jméno znovuzrozeno v novém tvaru zcela nového typu expedičních kajaků na divokou vodu.Nový Everest vychází z tvarů Burna, ale je delší, s větším výtlakem pro delší cesty, těžší jezdce a vodnatější podmínky. Hrany jsou malinko mírnější, zatímco „V“ nahoře na palubě chránící před vodou bylo zdůrazněno stejně jako zvednutí špičky, aby se loď skvěle ovládala jak plně naložená na delší výlety, tak s vybavením na jeden den.

Everesty se začnou vyrábět někdy příští týden a v obchodech budou tak rychle, jak je odtud zvládneme expedovat!

Zde se mrkněte na krátké video modelové lodě: okružní cesta kolem EverestuKdyž mluvíme o expedicích, v poslední době jsme podporovali několik skvělých cest. Simon Tapley a Ali Marshall se právě vrátili ze své Grónské vodácké expedice (Greenland Whitewater Kayaking Expedition). Tihle dva kluci odjeli v červenci 2007 a vyrazili prozkoumat jeden z posledních nezničených, neprozkoumaných vodáckých cílů na světě!

Expedice se rozjela jen s obrázky z Google Earth, chatrným spojením s rybářem a ochotou ponořit se do divočiny. To, co našli, by mohlo být počátkem putování expedičních vodáků na největší ostrov světa.Lákadlem byly, kromě dosud nesjetých řek, nejstarší podložní žula na světě, zaručené tání sněhu/ledovce a dobrý spád. Úplnou zprávu od kluků najdete zde: Fat Cats Latest News

Mezitím Expedice Čtyřmezí na mocných altajských řekách Sibiře a Mongolska – kde se stýká Kazachstán, Rusko, Čína a Mongolsko - pokračuje ve výpravě.

“Po vzrušujícím nálezu hrozivé řeku v Mongolsku jsme pokračovali v pátrání, ale bez úspěchu, takže jsme naposledy naložili náklaďáky a zamířili zpět na hranici doufajíce, že tento přechod do Ruska bude méně rušný než ten předchozí!”


Nejnovější zprávy od nich najdete na stránkách expedice: Four Borders Expedition


Ve Spojených státech se Jared, Graham a David Fusilli vrátili ke svým vodáckým kořenům na Východním pobřeží.

Zprávy o jejich posledních výpravách najdete na stránkách Team Pyranha

Zkrátka a dobře, v dalších zprávách přineseme mnohem více informací o Everestu a novém revolučním playboatu, stejně jako novinky z European Trade Show v Německu.

Do té doby, veselé ježdění! team @ Pyranha


Zpět na novinky
news